Pán minister Lipšic, prestaňte klamať!

Autor: Štefan Kužma | 6.2.2012 o 8:47 | (upravené 6.2.2012 o 8:57) Karma článku: 18,60 | Prečítané:  4837x

Pán minister, pozeral som Vašu tlačovku, kde ste na otázku, či bude „kauza Gorila" vyšetrená do volieb odpovedali, že dva mesiace na vyšetrenie takejto kauzy sú málo. Bola to od Vás nehoráznosť. Musím Vám pripomenúť, že ste ministrom vnútra od júla 2010. Celý čas ste o tomto spise vedeli a polícia, ktorá pod Vás spadá, o ňom vie už päť a pol roka. Tými dvoma mesiacmi ste chceli povedať, že existujú dvaja ministri vnútra? Jeden Lipšic, ktorý sedemnásť mesiacov nekoná a kryje ľudí namočených v kauze a druhý Lipšic - svätý, ktorý strašne chce od decembra vyšetrovať, ale chudák to už do volieb nemôže stihnúť.

Pán minister, ak by niekto mal byť zo svojej funkcie odvolaný za nevyšetrovanie kauzy Gorila, ste to len a len Vy. Ako ste správne povedali, pár mesiacov na vyšetrenie takejto kauzy nestačí, a to je prípad bývalého ministra Pada, ktorý mal vo funkcii iba tých  pár mesiacov a ktorý vo veci aj hneď konal. Potom však prišli ministri, ktorí nekonali a ktorí nesú za nevyšetrenie vinu. Pán exminister Kaliňák mal štyri roky a Vy, pán minister, ste mali vyše roka a pol a neurobili ste absolútne nič. Čo bránilo polícii vypočuť všetkých ľudí z FNM, vtedajších členov Výkonného výboru a Dozornej rady? Absolútne nič. Prečo sa to nestalo? Som presvedčený, že preto, lebo ste nemali absolútne žiadny záujem na tom, aby veci boli vyšetrené, lebo len nevyšetrené veci sa dajú prekrúcať a politicky zneužívať.
Ako je možné, pán minister, ak veríte tomu, čo je napísané v spise Gorila a Vy sa o tom snažíte všetkých presvedčiť, ste na jedinej Rade KDH ani na sneme hnutia nevyzvali Vášho kolegu Paľa Hrušovského, aby odišiel z politiky, nakoľko ho podľa Vás pravdivý spis Gorila spomína v súvislosti s braním obrovskej provízie. Ako je možné, ak veríte týmto podozreniam, že ste stále v jednej strane a na jednej kandidátke s takýmto človekom? Ja Vám odpoviem prečo. Lebo sám tomu neveríte a Vaše súčasné konanie je jedným veľkým divadlom. Uvedomili ste si, že zo všetkých súčasných politikov máte najväčšie maslo na hlave, keďže Vám nestačilo ani 19 mesiacov na vyšetrenie tejto kauzy a odhalenie pravdy. Preto teraz konáte podľa hesla „ak neviem revolúciu zastaviť, skúsim sa postaviť do jej čela" a presne o tom bola i Vaša tlačovka. Odzneli na nej však aj veľmi nebezpečné slová, keď ste novinárom povedali, že vyšetrovanie do volieb nebude uzavreté, inými slovami - pravda nevyjde najavo, ale pred voľbami ich oboznámite s čiastočnými výsledkami. Čiže si vyhradzujete právo niekoho pred voľbami osočiť bez toho, aby ste voči nemu predložili dôkazy, ktoré by ste museli predložiť, keby bolo vyšetrovanie uzavreté. Teda tým, že vyšetrovanie neuzavriete, si vyhradzujete právo na „nezáväznú lož" pred voľbami.


PS: Pán minister Lipšic, chcel by som od Vás počuť ešte odpoveď na jednu otázku. Medzi poslancami sa už dlhšiu dobu verejne hovorí, že po voľbách plánujete  so svojou skupinou vystúpiť z KDH a založiť vlastnú stranu. Neurobíte to teraz pred voľbami, lebo by Vás stiahli z kandidátky a Vy by ste sa nestali poslancom. Odpovedzte mi prosím, či je to pravda a Vy chystáte na voličoch tento podvod alebo je to lož a budete v budúcom volebnom období naďalej členom KDH? Poctivosť Vašej odpovede zodpovedia budúce mesiace.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Farmári chceli Pellegriniho, prijal ich prezident Kiska

Prijali aj ponuku ministerky Matečnej, chcú ísť ale všetci.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Ako vzniká genocída, a kde je Maďarsko

Nedokážeme sa poučiť z dejín. Toto je len ďalší príklad.

DOMOV

Traktory v Bratislave. V hlavnom meste protestujú farmári

Traktory sú už zaparkované pred prezidentským palácom.


Už ste čítali?