Koho budem voliť...

Autor: Štefan Kužma | 24.11.2010 o 13:06 | (upravené 24.11.2010 o 14:21) Karma článku: 6,86 | Prečítané:  974x

V sobotu 27. novembra sa ako mnohí iní Prešovčania zúčastním komunálnych volieb v meste. Musím preto vedieť, koho budem voliť.  Možno mám oproti väčšine obyvateľov tú výhodu, že všetkých kandidátov pomerne dobre poznám aj osobne a so všetkými si tykám. Viem sa teda rozhodnúť na základe osobných skúseností.

Z môjho pohľadu sa v meste bude rozhodovať medzi Ondrejom Matejom, ktorý má za sebou podporu všetkých vládnych strán a nezávislým kandidátom Paľom Hagyarim. Za tie roky, čo ich poznám, som zistil, že obidvaja majú niečo spoločné. Obaja sú ambiciózni, sebavedomí a obidvaja pôsobili tak v Prešove, ako  i v Bratislave.  Ale majú  i mnoho odlišného.

Paľo sa síce narodil v Prešove, ale v mladosti  mesto opustil. Ondrej naopak sa narodil v Banskej Bystrici, ale od školy už žije v Prešove. Paľo Hagyari zarába peniaze v Prešove, ale míňa ich v Bratislave, kde má svoju rodinu. Ondrej Matej zarába v Bratislave, ale peniaze nosí do Prešova. Paľo aj keď je primátorom Prešova, neverí, že v tomto meste bude niekedy dobrý život, lebo za tie roky by tu bol presťahoval aj svoju rodinu. Naopak, Ondrej aj keď ide za prácou mimo Prešova, nikdy nepomýšľal, že by on, či jeho deti mali žiť inde ako v našom meste. Proste verí v budúcnosť Prešova. To je jeden z podstatných rozdielov, podľa ktorých sa rozhodujem. Jednoducho pre Ondreja je Prešov miestom pre život jeho a jeho rodiny, dokonca tu presťahoval aj svoju mamu. Pre Paľa je Prešov miestom výkonu práce, ale nie je mu dosť dobrý na to, aby tu žila aj jeho  rodina.

Paľo vie viac na seba upútať pozornosť. Keď si myslí, že mu to pomôže,  nemá problém prednášať bombastické a nerealizovateľné  vízie, či dávať nesplniteľné  sľuby. Rád využíva taktiku - „skôr než mi pripomenú môj nesplnený sľub, musím sľúbiť ešte niečo väčšie, aby sa ľudia znovu nadchli". Naproti tomu je Ondrej podstatne uvážlivejší, ako technik má v sebe zžitú zásadu „dva krát meraj a raz rež". Možno tak neohúri, no vždy mám u neho istotu, že to čo sľúbi, tak aj dodrží. Ak niekedy povedal, že niečo na vláde alebo na ministerstve vybaví, tak nepopustil, kým sa tak nestalo. To je asi najväčší rozdiel medzi nimi, a to je aj dôvod, prečo budem voliť za primátora Ondreja Mateja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Farmári chceli Pellegriniho, prijal ich prezident Kiska

Prijali aj ponuku ministerky Matečnej, chcú ísť ale všetci.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Ako vzniká genocída, a kde je Maďarsko

Nedokážeme sa poučiť z dejín. Toto je len ďalší príklad.

DOMOV

Traktory v Bratislave. V hlavnom meste protestujú farmári

Traktory sú už zaparkované pred prezidentským palácom.


Už ste čítali?