SMER-u nevadí, že berú sociálne dávky za nič

Autor: Štefan Kužma | 6.7.2009 o 8:29 | Karma článku: 16,82 | Prečítané:  5442x

Komu už môže vadiť, aby naši mnoho krát celoživotne nezamestnaní spoluobčania priložili ruku k dielu a urobili pre spoločnosť kus roboty? Komu už môže vadiť, ak by z našich riek, potokov či odpočívadiel pri cestách zmizli haldy igelitových tašiek a  plastových fliaš? SMERU-SD...

Na júnovú schôdzu NR SR sme spolu s kolegom Z. Horváthom predložili návrh novelizácie zákona č. 5/2004 Z. z. zo 4. decembra 2003. Predkladanou novelou sme chceli  zmeniť  zákon o službách zamestnanosti, pri čom sme navrhovali  rozšírenie možnosti poskytnutia príspevku na aktivačnú činnosť formou verejnoprospešných služieb pre vyšší územný celok,  Slovenskú správu ciest a  Slovenský vodohospodársky podnik, š.p..

Úmyslom návrhu bolo zamestnať ľudí, ktorí dlhodobo nevykonávajú  žiadnu prácu  a dať im zmysluplnú činnosť. Máme desaťtisíce ľudí, ktorí už roky nerobili, nemajú nijaké pracovné návyky, len sedia doma a čakajú na sociálne dávky. Navrhovaná zmena zákona by umožnila využiť túto pracovnú silu. Rozširovala  možnosť zamestnať ľudí, ktorí nemajú žiadne vzdelanie ani prax, dokonca i takých, ktorým sa nedá zveriť do rúk ani kosačka. Prostredníctvom novely by správcovia ciest a vodných tokov mohli využívať  nekvalifikovanú pracovnú silu na odstraňovanie odpadov a nečistôt pri cestách a na brehoch riek.   Plastové fľaše a papier do vreca môže zbierať každý. Zároveň sme  tým reagovali na problémy, ktoré nám spôsobuje stále väčšie množstvo hlavne plastového odpadu okolo našich riek a ciest.

Smer-SD  túto novelu z pre mňa nepochopiteľných príčin  nepodporil (pozri hlasovanie).  Jediným vysvetlením je príkaz hlasovať aj proti  dobrému  zákonu, ak ho navrhne niekto z opozície.

 

Ak by bol zákon prijatý, takéto kopy odpadkov by z okolia našich ciest zmizli:

 Ak by bol zákon prijatý, takéto kopy odpadkov by z okolia našich ciest zmizli

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Prečo má charizmu len pár vyvolených. Aká je tá vaša?

Buď sa s ňou narodíte, alebo nie. Je to dar od Boha, čaro, ktoré sa nedá získať, alebo platí, že stačí dobrý tréning a charizma naskočí ako motor?

EKONOMIKA

Firmy začnú zverejňovať základný plat už v inzeráte

Povinnosť zverejňovať základnú zložku mzdy sa netýka verejnej správy.

KOMENTÁRE

Rozdeľuje nás chudoba, nie nevedomosť

Dlhodobý nedostatok peňazí je nesmierne poučná skúsenosť


Už ste čítali?